Zimowy problem z akumulatorem

tester świec żarowychJeśli zimą rano nie umiesz uruchomić swojego samochodu to najczęściej oznacza jedno – niesprawny akumulator. Jest to najbardziej wrażliwa na warunki pogodowe część samochodu. Jeśli mamy problem z akumulatorem nie zawsze oznacza to jednak, że musimy całkowicie go wymienić.

Na początku należy sprawdzić przewody. Do tego potrzebne nam będą narzędzia samochodowe. Musimy zobaczyć czy są w dobrym stanie. Być może klemy są luźne i wystarczy je tylko dobrze podpiąć. Jeśli będą luźne to problemy z uruchomieniem samochodu spowodowane będą uniemożliwieniem przepływu prądu. Warto także sprawdzić w jakim stanie są klemy oraz bieguny akumulatora.
Jeśli na tych częściach akumulatora zauważymy rdzę lub zabrudzenia to powinniśmy je oczyścić. Z pewnością przełoży się to na szybszy rozruch naszego pojazdu w okresie zimowym. Do oczyszczenia klemów i biegunów nie są wymagane specjalne środki czyszczące. Wystarczy zwykła ściereczka lub szczotka druciana. Przy oczyszczaniu należy także zwrócić uwagę na to czy akumulator nie jest przypadkiem wilgotny. To także może wpływać na jego wydajność, więc powinniśmy zabrać go do domu i osuszyć. Wydajność akumulatora zależy również od baterii. Może ona rozładowywać się za szybko, co także będzie utrudniało życie użytkownikom takiego pojazdu. Jeśli w baterii będzie się znajdowało za mało wody to także może być ona mniej wydajna.
Wystarczy wówczas dolać do niej wodą destylowaną. Często jest właśnie tak, że jeśli wykonamy którąś z powyższych czynności to okazuje się, że nasz akumulator posłuży nam jest dobrych kilka lat. Nie musimy od razu kupować nowego. Czasami jednak nie trzeba od razu skreślać akumulatora. Bywa również tak, że to świece są problemem i to przez nie nie jesteśmy w stanie uruchomić silnika. Warto zatem zaopatrzyć się w tester świec żarowych i sprawdzić czy są one sprawne. Czasami wystarczy wymienić świece i będzie po problemie.

Warto tutaj uważać. Wyciąganie świec żarowych nie należy bowiem do najłatwiejszych czynności. Bardzo łatwo jest taką świecę uszkodzić, a nawet urwać. Wtedy nie obejdzie się bez pomocy mechanika samochodowego.